BİZE ULAŞIN

  Biz Kimiz

  Serkan TUTAR, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde aldıkları sağlıklı beslenme ve diyet etiği konularındaki bilimsel eğitimi ve kendi kişisel araştırmalarını ve çalışmalarını; toplum sağlığını korumak ve toplumda beslenme bilincini arttırmak amacı ile www.e-diyetisyen.com Web Sitesi’nde bir araya getirdiler.

  Misyonumuz, bilimsel literatürün yolundan ve güncellenmiş bilgilerin ışığından ayrılmadan, meslek etiklerimizden ödün vermeden ve beslenme biliminin diğer bilim dalları ile olan alakasını yadsımadan; bireylerin ve toplumun sağlığını korumak ve yaşam kalitesini arttırmak amacı ile toplumun her katmanından ve hayatın her kısmından gelen bireylerin “SAĞLIKLI BESLENME BİLİNCİNE” sahip olmasını sağlamaktır.

  Vizyonumuz, toplumumuzda yer alan bireyleri, sağlığı ve beslenmeyi etkileyen faktörler ve sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirerek, kamuoyunca kabul edilmiş, Türkiye’nin öncü ve en saygın sağlıklı yaşam ve beslenme Web sitesini oluşturmaktır.

  Site editörleri olarak, beslenme biliminin önemine olan inancımız ve etiklerden ayrılmama ilkemiz nedeni ile sitemizde örnek menüler ve diyetler vermekten özellikle kaçınıyoruz. Çünkü farklı genetik yapı, yaş ve cinsiyette olan ve farklı yaşam tarzlarına, yemek kültürüne, ailevi yapıya ve mesleklere sahip olan bireylerin hastalık gibi özel koşullarda göz önünde bulundurulduğunda aynı beslenme programını uygulamasını uygun bulmuyoruz. Çünkü yaşantımız, mesleğimiz, kullandığımız ilaçlar, kültürümüz ve sosyal yapımız nasıl kendimize özelse, beslenme programımızda kendimize özeldir. Bu nedenlerle “BESLENME PROGRAMINIZ PARMAK İZİNİZ GİBİDİR, SADECE SİZE ÖZELDİR.”

  Etiklere ve insan hayatına duyduğumuz saygı nedeni ile bilim uzmanları tarafından yazılmayan, doğruluğu kanıtlanmayan kaynaklardan yararlanmamayı ve otoritelerce onaylanan kaynakların kullanımını ilke edindik. Türkiye’de çok az site tarafından uygulanan “referanslar” yani kaynakça bölümlerini www.e-diyetisyen.com web sitesinde, editörlerimizin kendi deneyimlerini anlattığı yazılar dışında, yayınlanan her yazının altında bulabilirsiniz.

  Yaşadığımız kent hayatında, hızlı gelişen teknoloji sayesinde yaşam tarzımız, biz farkında olmasak da hızla değişiyor. Daha az hareketli ve daha fazla tüketici bir hale gelen yaşantımızda, sağlığımızı korumanın ve yaşam kalitemizi arttırmanın bir yolu da; bilimsel dayanağı ve tutarlılığı olmayan beslenme bilgilerini önemsememek ve BİZE ÖZEL OLMAYAN diyetleri uygulamamaktan geçiyor. “BAŞARININ SIRRI AMACA SADAKATTİR” sloganı ile yola çıkan web sitemiz,sağlık ve kaliteli yaşam yolunda sizlerin de başarılı olmasını amaç edinerek, yayın hayatına başlıyor.

  Uzun ve kaliteli bir yaşam için, sağlıklı beslenme bilinci gereklidir. Bu bilince ulaşmak ve ömür boyu devam ettirmek, uzun fakat eğlenceli bir yolculuktur. Yolculuğunuz süresince www.e-diyetisyen.com web sitesinin, sizler için iyi bir yol arkadaşı olacağını temenni eder, bu dinamik varoluşta sizleri de aramızda görmekten mutluluk ve kıvanç duyarız.

  EDİTÖRLERDEN…

  Site editörü Diyetisyen Serkan TUTAR’a ulaşmak için serkantutar@e-diyetisyen.com

  adreslerini kullanabilirsiniz.