BİZE ULAŞIN

  Yilbaşi Gecesine Özel”Tutar’li” Beslenme Önerileri

  Partiye aç gitmeyin… Açken daha fazla miktarda ve daha hızlı besin tüketiriz. Bu nedenle yılbaşı partisine aç gitmeyin… Partide fazla kaçırmamak için tam tahıl ürünleri içeren bir kahvaltı ve hafif bir öğlen yemeği tüketin. Partiden birkaç saat önce bol su içmeyi ve kuru meyve veya fındık, badem, ceviz gibi sağlıklı atıştırmalıklardan tüketmeyi unutmayın.

  Porsiyon takibi yapın… Her besinden azar azar tüketin fakat porsiyonunuzu takip etmeyi unutmayın. Bir besini sizin için kötü hale getiren, besinin tüketim miktarı ve tüketim sıklığıdır. Porsiyonlarınızı küçük tutarsanız suçluluk hissetmenize de gerek kalmaz.

  Yüksek yağ içeren besinlerden uzak durun… Kremalı çorbalar, peynir eritilmiş et türleri, sosis tava gibi kızartmalardan ve mayonezden uzak durmaya çalışın. Çünkü bu besinlerin miktarları ve hacimleri çok az olsa da, kalori içerikleri çok yüksektir.

  Alkollü içecek tercihinizi değiştirin… Bira, Bailey’s, cin yerine şarap, light biraları veya hafifi alkollü şekersiz kokteylleri tercih edin. Unutmayın ki alkolle alınan alkol karın çevresinde yağ dokusu olarak depolanmaya yatkındır. Vücut ağırlığı yüksek olan kişiler, kas yapısı güçlü ve zayıf olan kişilere göre alkollü içecekler ile kilo almaya daha yatkındırlar.

  Düzenli su tüketin… Parti boyunca ve ertesi gün alkollü içeceklerin olumsuz etkilerinden daha kolay kurtulmak adına bol su içmeye çalışın.

  Ertesi gün akşamüstü yürüyüşüne çıkın… Alkolün etkisi vücudunuzdan uzaklaştıktan sonra, akşamüstü 30-45 dakikalık hafif tempolu bir yürüyüşe çıkın…

  TUTAR’LI DİYET BESLENME DANIŞMANLIK&YAŞAM KOÇLUĞU