BİZE ULAŞIN

  Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

  KURUMSAL BESLENME DANIŞMANLIĞI: Kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetimizi iki farklı yönden ele alabiliriz.
  Kurumda çalışan kişilerin sağlıklı beslenmesi; iş kazaları ve çalışanların hastalanma riskini azaltmaktadır. Bu durum, uzun dönemde kuruma artan kar oranı ve iç-dış müşteri memnuniyeti olarak geri döner.
  Bu açıdan düşünüldüğünde kuruma verdiğimiz hizmetler ve kurumun kazandığı yararlar tablo halinde sunulmuştur.

  HİZMET TÜRÜ SAĞLADIĞI YARAR
  Kurum mutfağının denetlenmesi Kurum bünyesinde olası mutfak kazası risklerini, mutfak ile ilgili gereksiz masraflarını azaltır. Besin zehirlenmesi riskini azaltır. Kurum mutfağının; ergonomik olmasını ve minimum bütçe ile en doğru şekilde yönetilmesini sağlar.
  Kurum tedarikçilerinin denetlenmesi Kurumun besin-içecek-mutfak malzemesi satın aldığı kurumların denetlenmesi ile tedarikçilerin kurum anlaşmasına uygun hareket edip etmediğini ortaya çıkartır.
  Mönü planlama Çalışanların beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak sağlıklı mönülerin oluşturulmasını sağlar. Mevsime, döneme, çalışan grubunun özelliklerine uygun olacak kurum bütçesinde gereksiz masraf ve dalgalanmaları önleyecek aylık mönüler oluşturulur.
  Diyet mönü planlama Şeker, kalp, yüksek tansiyon gibi hastalığı olan ve/veya sağlıklı kilo vermek isteyen çalışanlara uygun sağlıklı diyet mönüsünün oluşturulması ve aşçıların bu konuda eğitilmesini sağlar. Çalışan memnuniyetini arttırmaya yardımcı olur.
  Sağlıklı beslenme eğitimi Çalışanların sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmesini ve uygulamasını sağlar. Çalışanların beslenme konusunda bilinç düzeyi artar. Sağlıklı beslenen çalışan, çalışma verimini arttırır.
  Bireysel beslenme programının düzenlenmesi Çalışanların farkındalığını ve verimliliğini arttırır.

  Bu programımız kurumların ihtiyacına göre kuruma özel planlanır. Paket program hakkında ayrıntılı bilgi almak veya kendinize özel bir program hazırlanmasını istiyorsanız lütfen info@e-diyetisyen.com adresine e-posta gönderiniz.

  İkinci açıdan bakıldığında yoğun çalışma saatleri arasında kişilerin kendisine gösterdiği özen giderek azalmaktadır. Bu da kurumlarda giderek hastalıklı ve/veya şişman çalışan sayısında bir artış olmasına neden oluyor. Ayrıca uzun saatler ofiste kalınması iştahı tetikliyor, iştahlı ofis arkadaşları veya sürekli tekrarlanan ofis atıştırmaları giderek hantallaşan ve hareket güçlüğü yaşayan bedenler ortaya çıkartıyor. Yoğun çalışan departmanlar için “TOPLU BESLENME HAREKETİ” (e-diyetisyen.com’a aittir) düzenliyoruz. Toplu beslenme hareketinde; siz diyetisyene değil, diyetisyen size geliyor. Bu programın içeriğinde:

  • Program başlangıcında gruba sağlıklı beslenme eğitim semineri
  • Her bir kişiye özel yapılacak vücut analizi ölçümleri ve kişiye özel hazırlanacak beslenme programları
  •  Beslenme programına olan uyumun ve vücut bileşiminin haftalık kontrolü ve oluşan değişikliklere göre beslenme programının yenilenmesi
  • Grup ile haftalık 30 dakikalık toplantı ve soruları yanıtlama

  Bu program; kurumlar tarafından çalışanlarına hediye edilebilir veya departmanlar en az 4 kişilik gruplar oluşturarak bu hizmeti kendi imkanları ile alabilir. Program ile ilgili ayrıntılı bilgi almak veya program ajandasında rezervasyon yaptırmak için lütfen info@e-diyetisyen.com adresine e-posta gönderiniz.