BİZE ULAŞIN

  Bireysel Beslenme Danışmanlığı

  BİREYSEL BESLENME DANIŞMANLIĞI: Günümüzde bireysel beslenme danışmanlığı, sadece zayıflama danışmanlığı olarak görülmektedir. Aslında bireysel beslenme danışmanlığı gösterilenin aksine birçok faktörü barındırır. Hayat döngüsü içinde yer alan her dönemde, beslenme danışmanlığına ihtiyaç duyulabilir.
  Bireysel Beslenme Danışmanlığı konusundaki hizmetlerimiz arasında;

  Sağlıklı beslenme programları: Yeterli ve dengeli beslenme, yaşam süresini uzatan ve yaşam kalitesini arttıran bir aktivitedir. Beslenme, yaşam boyunca hiç vazgeçmeden her gün düzenli sürdürdüğümüz bir durumdur. Yaşam boyunca sürdüğümüz beslenme konusunda profesyonel olmak için, kulaktan dolma bilgilere önem vermek yerine, bir diyetisyenden yardım almak günümüzde yaşanan bilgi karmaşasından sizi koruyacaktır. Bu hizmet; Uzm. Diyetisyen Serkan TUTAR tarafından yüz yüze danışmanlık ve www.e-diyetisyen.com üzerinden online olarak verilmektedir.

  Sağlıklı kilo verme programı:

  ISINMA TURLARI: Beslenme programınız tasarlanmadan önce sizinle birlikte sizi değerlendiriyoruz. Beraber alacağımız yolda bize destek olacak ve bizi zorlayacak özelliklerinizi belirliyoruz. Sağlık durumunuz ve kan bulgularınız tasarlayacağımız beslenme programınız için çok önemli olduğundan ötürü bu basamakta sizi bir iç hastalıkları uzmanına yönlendirerek, diyet yolculuğunuz süresince hazırlamamız gereken haritanın temel bilgilerini ediniyoruz. Beslenme alışkanlıklarınızı belirlemek adına, ayrıntılı besin tüketiminiz ve beslenme alışkanlıklarınız üzerine sohbet ediyoruz. Beslenmenizi etkileyebilecek diğer faktörler üzerine de ayrıntılı olarak konuşuyoruz. Yani sosyal yaşantınız, iş koşullarınız, fiziksel aktivite alışkanlıklarınız, hedefleriniz, aile koşullarınız, ulaşabileceğiniz ve ulaşamayacağınız besinler, sevdikleriniz-sevmedikleriniz ve özel günleriniz bizim için önemli. çünkü bu bilgilerin tamamı; beslenme programınızın parmak iziniz gibi size özel olmasını sağlamamızda bizlere yardımcı oluyor.

  ÖLÇÜMLER VE VüCUT ANALİZLERİ: Bedeninizin özellikleri de en az yaşantınız ve sağlık durumunuz kadar önemli. Size özel ve size uygun bir beslenme programı hazırlamamız için vücudunuzu tanımamız gerekiyor. Bu nedenle; çeşitli ölçümler yapmaya ihtiyaç duyuyoruz. Bu ölçümleri gerçekleştirdikten sonra, sonuçları sizinle ayrıntılı olarak paylaşıyoruz.
  ölçümlere; vücut ağırlığınızı ve boy uzunluğunuzu ölçerek başlıyoruz. Boy uzunluğunuzu ve ağırlığınızı ölçmek için; uluslar arası standartlarda kalibre edilmiş dijital tartı kullanmayı tercih ediyoruz.
  ölçümlere; Biyoelektriksel Impedans Analizi (BIA) ile devam ediyoruz.

  Ufak bir mola: BIA NEDİR?
  Yöntem; yağsız doku kitlesi ile yağ dokusunun elektriksel geçirgenlik farkına dayanmaktadır. Yöntemde zayıf elektriksel akım empedansı ölçülür. Bu ölçüm sonucunda; toplam vücut ağırlığı, beden kitle indeksi (BKI), bazal metabolizma hızı (BMH), toplam yağ oranı (%), toplam yağ miktarı (kg), toplam yağsız doku kitlesi (kg) ve toplam su miktarı (kg) tespit edilir. Ayrıca; sağ kol, sol kol, sağ bacak, sol bacak ve gövdede bulunan yağ oranı (%) ve yağ miktarı (kg) belirlenir. Kullanılan BIA cihazı; %0,1 yağ ölçme hassasiyetine sahiptir.
  Elde edilen veriler doğrultusunda; Size özel beslenme programınızın hangi özelliklerde olması gerektiğine karar verilir.

  SİZE öZEL BESLENME PROGRAMININ DüZENLENMESİ VE AYRINTILI BESLENME EĞİTİMİ: Sizin fiziksel, psikolojik ve sosyal özellikleriniz göz önünde bulundurularak, size özel beslenme programı düzenlenir. Beslenme programınız ayrıntılı bir biçimde size aktarılır. Sağlıklı beslenme eğitimi yardımcı materyaller eşliğinde verilir. Evde ve ofiste size beslenme programınızı uygulamanızda yardımcı olacak materyaller teslim edilir ve ekip çalışmamız böylelikle başlamış olur.

  HAFTALIK KONTROLLER: Beslenme programının uygulanmasındaki en önemli basamaklardan olan haftalık kontrollerde, vücut ağırlığı takibiniz yapılmaktadır. Vücut ağırlığınızda oluşan değişiklikler ve sizin beslenme programınız hakkındaki düşüncelerinizde dikkate alınarak, beslenme programınızı birlikte değiştirir ve mevcut duruma en uygun hale getiririz.