online randevu
ediyetisyen

9 AYDA 32 KİLO VEREN DANIŞANIMIZ ECE AYDIN’IN HİKAYESİ

Ece Hanım, kendinizden ve kilo alma sürecinizden bahseder misiniz?

Ben çocukluğumdan beri hep tombul biriydim, hiç zayıf olmamıştım. Ancak son 3 yılda ipin ucunu kaçırmışım, o kadar ki zayıflamak için Gizem hanıma gittiğimde tartıda gördüğüm rakama ben bile inanamamıştım.

Özellikle üniversite bitip masa başında çalışmaya başlamamla kilolar katlanarak artmaya başlamıştı. Üstelik tek başıma yaşıyor ve akşamları evde abur cubur ve hamur işleri ile beslenmeyi özgürlük zannediyordum. Gelsin mantılar, cipsler, tatlılar sonra da kilolar durumundaydım anlayacağınız. Ama dediğim gibi o son on kiloyu ne zaman aldım, nasıl farketmedim bunu hala anlayabilmiş değilim.

– Daha önce zayıflamayı denemiş miydiniz? Eğer denedi iseniz hangi metotları?

Daha önce zayıflamayı çok denedim. Zayıflama haplarını falan saymıyorum, ciddi olarak diyet yapıp kilo verdiğim iki dönem yaşadım. İlki lise yıllarındaydı. O dönem verdiğim kiloları üniversiteye hazırlık sırasında ve sonraki iki yılda yavaş yavaş geri aldım. Sonra tekrar bir diyet yaptım, bir yılda istediğim kiloya ulaştım. Yalnız verdiğim kiloları yavaş yavaş almam hiç zor olmadı.

– Zayıflamaya ne zaman ve neden karar verdiniz?

Geçen yıl haziran ayında iş değişikliği esnasında sağlık raporu almam gerekmişti. Annem durumumdan hiç memnun olmadığı ve kilolarımı fizyolojik birtakım nedenlere bağlamaya çalıştığı için detaylı bir kan tahlili yaptırmamı istemişti. Onun beklentileri boş çıktı, guatr hastası değildim (çok şükür ki!) Kilolarımın tek nedeninin boğazımdaki tiroid bezi değil boğazımdan geçen yiyecekler olduğu ortaya çıkmıştı !! Fena yakalanmıştım!! Annemden artık kurtuluş yoktu :)) Bu işin esprisi tabi, kolesterol değerlerim de yüksek çıkmıştı, ailede de şeker hastalığı olduğundan bu tahlilin sonuçları beni fena halde korkutmuştu. Ayrıca artık sürekli terlemekten, merdiven çıkamamaktan, istediğim kıyafetleri giyememekten, yazın şort giyince şortun bacaklarıma yapışmasından etek giyince bacaklarımın sürtüp kızarmasından 🙂 ve daha pek çok şeyden artık çok ama çok sıkılmıştım. Ve dedim belki bu sefer beni yola getirecek biri bulunur, tekrar denemekte yarar var…

– Gizem Hanım’la çalışmaya nasıl karar verdiniz?

Açıkcası Gizem Hanım’ı tanımıyordum. O dönem çalıştığı hastane evime yakındı ve uzak bir yerlere gitseydim kısa sürede kaytaracağımı biliyordum. O yüzden o hastaneyi ve tesadüfen de Gizem Hanım’ı seçmiş oldum. Ama doğru seçimi yapmış olduğumu kısa sürede anladım zaten. O hastaneden ayrıldı, ben onunla yola devam ettim elbette

.

– Kilo verme sürecinizden bahseder misiniz?

Ne diyebilirim ki; açlık, susuzluk, mide gurultuları, el titremeleri, onun sapı bunun çöpü garip garip yiyecekler, gram gram ölçmeler … :)))

Şaka yapıyorum, bunları hiçbiri olmadı. Tamamen benim yemekten keyif aldığım besinler üzerine kurdu Gizem Hanım diyet listemi. Yaşam ritmime, çalışma tempoma göre sürekli değiştirip yeniledi listeyi böylece sürekli farklı şeyler yiyebildim, özlediğim canımın çektiği yiyecekleri benim talebime göre ekledi listelere; böylece yavaş yavaş, istediğim şeyleri dengeleyerek yemeyi öğrendim.

– Hiç motivasyonunuzu kaybettiğiniz anlar oldu mu? Bu süreci nasıl aştınız?

Olmaz mı, mesela Gizem Hanımın benimle bu röportajı yaptığı bu dönem o dönemlerden biridir. Bana bu soruları sorup o günleri hatırlatarak tekrar motive olmamı sağladı. Eski resimler çıktı ortaya nasıl aşmam motivasyon problemini? Gizem Hanım her zaman destek oldu bana bu dönemlerde, çok bunaldığımda serbest günler verdi, listeleri yeniden şekillendirdi. Eh ben de fena değildim bu süreçte değil mi ama :))

– Diyet süresince herhangi bir bitkisel destek veya ilaç kullandınız mı?

Hayır kesinlikle kullanmadım.

– Zayıflamak isteyenlere ne önerirsiniz?

Öncelikle kişinin kararlı olması gerekiyor. Önümüzdeki uzun bir yol, bir hayat boyu sürdürülmesi gereken, ama nasıl yaşamak istediğimize biz karar veriyoruz. Dergilerdeki diyet listeleriyle sadece insan kendini kandırıyor, kilonuzun kalıcı olmasını istiyorsanız kendinize uygun olan bir beslenme düzeni kurmanız şart; bunu da ancak iyi bir danışman bularak yapabilirsiniz. Bu konuda Gizem Hanım kesinlikle doğru kişi.

– Sağlıklı kiloda olmak yaşamınıza neler kattı?

Artık şort giyebiliyorum :)) Fiziksel görünüm tabi ki önemli, önemsizmiş gibi davranmak bence doğru olmaz, ben istediğim şeyleri giyebildiğim için tabi ki mutluyum. Ama sağlık da çok önemli…

– Eklemek istediğiniz bir konu var mı?

Benim en büyük korkum önceki deneyimlerimde de yaşadığım gibi kiloları verdikten sonra geri almaktı. Ama şimdi, bir gün fazla kaçırırsam ertesi gün neyi, nasıl dengelemem gerektiğini biliyorum. O yüzden kilo verdikten sonraki hayat o kadar da ürkütücü değil artık benim için. E tabi Gizem Hanımın telefonu da elimde mevcut. Sıkıştığım zamanlarda telefonun ucundaki neşeli ve güvenilir ses her zaman yanımda olacak bunu biliyorum. Gizem Hanım’cım önümüzdeki yol uzun benden kurtuluş yok; daha evleneceğiz, hamile kalacağız, çocuk doğuracağız, kısmetse bir ömür beraberiz :))

Diyetisyen Gizem Şeber’ın yorumu: Ece Hanım’ı ilk tanıdığımda insülin direnci olan, kan kolesterol değerleri yüksek, yağ oranı olması gerekenin iki katı olan bir bayandı. Ece Hanım, şu anda ilk tanıdığım Ece Hanım’dan tam 32 kilo eksik. Kilo kaybının %90’ı yağdan gerçekleşti ve yağ oranı %24’e indi. Bu süreç zarfında gayet dürüst, “ben bunu istemiyorum” diyecek kadar bu sürecin bir parçası olduğunu bilen, bizim bir ekip olduğumuza sonuna kadar inanan bir danışan oldu. Ece Hanım, yaşamınıza beni de dahil ettiğiniz için teşekkür ederim. Her Cumartesi gözlerimin sizi arayacağına emin olabilirsiniz. İyi ki varsınız, iyi ki sağlıklısınız ve iyi ki benim danışanımsınız.

 

 

 

Diğer Başarı Hikayelerimiz İçin;
E-Diyetisyen.com “E-Diyetisyenle Başardılar” Bölümü
Diyetisyen Serkan TUTAR’ın diğer başarı hikayeleri
Diyetisyen Gizem Şeber’ın diğer başarı hikayeleri

online randevu


0 yorum

Yorum Ekleyin

İsim
E-mail:
Website:
Yorum:

Diğer YazılarAnasayfa

26 KİLO VEREN DANIŞANIMIZ KORAY CİVELEK’İN HİKÂYESİ

26 KİLO VEREN DANIŞANIMIZ KORAY CİVELEK’İN HİKÂYESİ

–          Koray Bey, kendinizden ve kilo alma sürecinizden bahseder misiniz? Herkese merhaba, Benim adım Koray Civelek 42 yaşındayım. Aslında ben 24 yaşıma gelene kadar 70-72 kilo arasındaydım (Boyum 180 cm.)  ve inanılmaz zayıftım bu da beni hep rahatsız ediyordu bu yaşıma kadarda kilo alabilmek için her şeyi denedim neredeyse, sonrasında askere gittim ve döndüğümde 87

9 AYDA 50 KG VEREN DANIŞANIMIZ SELİM GÜMÜŞ

9 AYDA 50 KG VEREN DANIŞANIMIZ SELİM GÜMÜŞ

– Selim Bey, kendinizden ve kilo alma sürecinizden bahseder misiniz? Merhaba. Ben Selim Gümüş. 24 yaşındayım. Lise çağımdan itibaren kilo almaya başladım ve son 3 yılda hızlı bir şekilde 145 kiloya kadar çıktım. Yemek yemekten zevk aldığım için defalarca uyarılmama rağmen işin ciddiyetini fark edemedim. Farkettiğimde ise iş işten geçmişti. – Daha önce zayıflamayı denemiş

Betül Hanım 8 Ayda 27 Kilo Verdi

Betül Hanım 8 Ayda 27 Kilo Verdi

26 yaşındayım, yaklaşık 7 yıldır kilo problemim vardı. Daha öncesinin de hep 45-50 kilo arasıydım,daha sonra aldığım birkaç kilo diyerek önemsemedim. En son 85 kiloya kadar çıktım.

6 Ayda 32 Kilo Veren Lale Tokatlı’nın Hikayesi

6 Ayda 32 Kilo Veren Lale Tokatlı’nın Hikayesi

Ben Lale Tokatlı. 38 yaşındayım. Yaklaşık 10 yıldır fazla kilolarla mücadele ediyorum. 9 yıl önce ilk doğumumu yaptım. İkinci doğumumu 1 yıl önce yaptım. İlk hamileliğimde 20 kilo, ikinci hamileliğimde 15 kilo aldım.

Mehmet Ali Güney – 8 Ayda 34 Kilo Verdi

Mehmet Ali Güney – 8 Ayda 34 Kilo Verdi

–          Mehmet Ali, kendinden ve kilo alma sürecinden bahseder misin? Ben 22 yaşımdayım, üniversite öğrencisiyim. Kendimi hatırladığımdan beri hep kilolu bir çocuktum. Yani yemek için yaşayan biriydim : ). Şimdi doğru beslenmeyi Gizem Hanım sayesinde öğrenerek yaşamak için yiyenlerden oldum.Hala yemeklerden aynı zevki alıyorum sadece doğru ve düzenli besleniyorum.

devamını okuyun
twitter
banner
banner
E-Diyetisyen.com; Diyetisyen Gizem Şeber ve Diyetisyen Serkan Tutar'ın yönetiminde 2008 yılından bu yana hizmetinizdedir.
Diyetisyen ücretleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

İletişim ve Bilgiler

Dyt. Gizem Şeber: Aydede Cd. Koray Apt. No:16 Kat:3 Daire:6
Taksim Beyoğlu, Istanbul
Dyt. Serkan Tutar: Aydede Cd. Baylan Apt. No:11 Kat: 2 D: 8 Taksim / İstanbul

Sosyal Ağlar

Popüler Kategoriler

Her hakkı saklıdır. Site içerisindeki tüm makaleler ve scriptler izin almadan kullanılamaz. © Copyright 2008 - 2012
www.e-diyetisyen.com web sitesinin içeriği bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup, tıbbi teşhis ve tedavi özelliği taşımaz.
Tasarım & Yazılım & SEO : digibase
Önceki yazıyı okuyun:
basari3
Mehmet Ali Güney – 8 Ayda 34 Kilo Verdi

-          Mehmet Ali, kendinden ve kilo alma sürecinden bahseder misin? Ben 22 yaşımdayım, üniversite öğrencisiyim. Kendimi hatırladığımdan beri hep kilolu bir...

Kapat