online randevu
ediyetisyen

7,5 AYDA 50 KİLO VEREN DANIŞANIMIZ ALİ ARİF BUZKIRAN

Ali Arif bey, kendinizden ve kilo alma sürecinizden bahseder misiniz?

Küçüklüğümden beri kilolu biriydim. Hiç zayıf olmadım. Son 3 senedir işsiz olduğum için daha hareketsiz yaşamaya başladım ve iştahıma yenildim. Sonuçta 127 kg ulaştım. O dönemde evden bile çıkmadığım zamanlar oldu.

Daha önce zayıflamayı denemiş miydiniz? Eğer denedi iseniz hangi metotları?

Akupunktur ve diyetisyen yardımları ile zayıflamayı denedim. 6 aylık dönemde 14 kg vermiştim. Ama her ikisinde de kısa zamanda çok daha fazla kilo aldım. Kilo konusunda Serkan Bey’le tanışana kadar hep bir kısır döngünün içerisinde hapsolmuş durumdaydım.

Zayıflamaya ne zaman ve neden karar verdiniz?

Aşırı kilolarım beni rahatsız etmeye başlamıştı. Sağlık sorunlarımın olacağından korkmaya başladım. Artık kilolarımdan ötürü sosyal yaşantım, kariyerim ve sağlığım etkilenmeye başlamıştı ve sonuçta zayıflamaya karar verdim.

Serkan Bey’le çalışmaya nasıl karar verdiniz?

Serkan Bey’in Taksim bölgesinde başarılı bir diyetisyen olduğunu duymuştum. Bu nedenle de kendisi ile görüşmeye karar verdim. İlk tanıştığımız anda da doğru karar verdiğimi anlamış oldum.

Kilo verme sürecinizden bahseder misiniz?

Serkan Bey’in de daha önceki diyetisyen tecrübelerimden ötürü benimle fazla ilgilenmeden bir diyet listesi oluşturacağını düşünmüştüm fakat yanılmışım. İlk haftadan itibaren her hafta görüşmelerimizde yağ-kas ve metabolizma ölçümümü tekrarladı ve beslenme programlarımı bu verilere göre oluşturdu. Beslenme günlüklerim üzerinde tartışarak süreci nasıl daha etkili hale getirebileceğimizi konuştuk. Serkan Bey, danışanlarının yaşam tarzlarına çok önem gösteriyor. Beslenme programınızda sevdiğiniz yiyeceklere de mutlaka yer veriyor. Bunun dışında sadece bir beslenme programı oluşturmuyor, sağlıklı beslenmenin öneminden de her görüşme de bahsediyor. Süreç zarfında bir şekilde hayatınıza entegre oluyor ve yaşamınızın bir parçası haline geliyor. 7.5 ayda 127 kg’dan 77 kg indim, tam 50 kilo verdim ve başarı ile koruyorum.

Hiç motivasyonunuzu kaybettiğiniz anlar oldu mu? Bu süreci nasıl aştınız?
Motivasyonumu hiç yitirmedim. Çünkü kilo vermemin yavaşladığı dönemlerde bile Serkan Bey bana destek oldu. Ayrıca bilimsel ayrıntıları bana benim anlayacağım şekilde düzenli olarak açıkladı. Her zaman bir ekip olduk.

Diyet süresince herhangi bir bitkisel destek veya ilaç kullandınız mı?

Zayıflama sürem boyunca hiç bir ilaç veya bitkisel destek kullanmadım. İtiraf etmeliyim egzersiz ve yürüyüş yapmayı da pek sevmiyorum. Sadece Serkan Bey’in hazırladığı beslenme programlarını uygulayarak kilo verdim.

Zayıflamak isteyenlere ne önerirsiniz?

Anlaşabilecekleri, paylaşabilecekleri ve güvenebilecekleri bir diyetisyene başvurmalarını. Şişman olmak bir sağlık sorunu ve mutlaka bir uzmanla çözülmeli.

Sağlıklı kiloda olmak yaşamınıza neler kattı?

Eski pantolonlarımın bir paçasına sığmamı

:)

Ve kıyafet seçeneklerimin sınırsız olması. Bunun dışında artık daha rahat nefes alıyorum, daha rahat yürüyorum, daha rahat hareket ediyorum. İstediğim gibi giyinebiliyor, istediğim gibi gezebiliyorum. Artık hayatım daha kolay ve daha renkli.

Eklemek istediğiniz bir konu var mı?
Serkan Bey’e yeni bir hayat kazanmama yardımcı olduğu için çok teşekkür ediyorum.

Diyetisyen Serkan TUTAR’ın yorumu: Ali Arif’i ilk tanıdığımda 127 kg’dı ve vücudunda 72 kg yağ vardı. Beden kitle indeksi 49,5’ti. Morbid obez sınıfında yer alıyordu ve sağlık sorunları açısından risk taşıyordu. Kendi metabolizmasına uygun bir beslenme planı oluşturdum ve 7.5 ay boyunca Ali Arif ile birlikte bir ekip olarak çalıştık. Ali Arif’te son derece disiplinli davrandı. 30 kg verdiği dönemde kendi ellerimle verdiğim çikolataya hayır diyebilecek kadar disiplinli. 7.5 ayın sonunda kendisi 50 kg verdi. Şu anda vücudunda 18 kg yağ kitlesi var, ayrıca 7.5 ayda Ali Arif’in kas kitlesini 4 kg arttırdık. Yaşamının önemli bir bölümü ve vazgeçilmez bir parçası olan beslenme tarzını değiştirirken birlikte çalıştığımız için ben de kendisine teşekkür ediyorum. Aslında Arif için söylenecek tek şey “İnandı ve Başardı”.

 

 

 

Diğer Başarı Hikayelerimiz İçin;
E-Diyetisyen.com “E-Diyetisyenle Başardılar” Bölümü
Diyetisyen Serkan TUTAR’ın diğer başarı hikayeleri
Diyetisyen Gizem Şeber’ın diğer başarı hikayeleri

online randevu


0 yorum

Yorum Ekleyin

İsim
E-mail:
Website:
Yorum:

Diğer YazılarAnasayfa

26 KİLO VEREN DANIŞANIMIZ KORAY CİVELEK’İN HİKÂYESİ

26 KİLO VEREN DANIŞANIMIZ KORAY CİVELEK’İN HİKÂYESİ

–          Koray Bey, kendinizden ve kilo alma sürecinizden bahseder misiniz? Herkese merhaba, Benim adım Koray Civelek 42 yaşındayım. Aslında ben 24 yaşıma gelene kadar 70-72 kilo arasındaydım (Boyum 180 cm.)  ve inanılmaz zayıftım bu da beni hep rahatsız ediyordu bu yaşıma kadarda kilo alabilmek için her şeyi denedim neredeyse, sonrasında askere gittim ve döndüğümde 87

9 AYDA 50 KG VEREN DANIŞANIMIZ SELİM GÜMÜŞ

9 AYDA 50 KG VEREN DANIŞANIMIZ SELİM GÜMÜŞ

– Selim Bey, kendinizden ve kilo alma sürecinizden bahseder misiniz? Merhaba. Ben Selim Gümüş. 24 yaşındayım. Lise çağımdan itibaren kilo almaya başladım ve son 3 yılda hızlı bir şekilde 145 kiloya kadar çıktım. Yemek yemekten zevk aldığım için defalarca uyarılmama rağmen işin ciddiyetini fark edemedim. Farkettiğimde ise iş işten geçmişti. – Daha önce zayıflamayı denemiş

Betül Hanım 8 Ayda 27 Kilo Verdi

Betül Hanım 8 Ayda 27 Kilo Verdi

26 yaşındayım, yaklaşık 7 yıldır kilo problemim vardı. Daha öncesinin de hep 45-50 kilo arasıydım,daha sonra aldığım birkaç kilo diyerek önemsemedim. En son 85 kiloya kadar çıktım.

6 Ayda 32 Kilo Veren Lale Tokatlı’nın Hikayesi

6 Ayda 32 Kilo Veren Lale Tokatlı’nın Hikayesi

Ben Lale Tokatlı. 38 yaşındayım. Yaklaşık 10 yıldır fazla kilolarla mücadele ediyorum. 9 yıl önce ilk doğumumu yaptım. İkinci doğumumu 1 yıl önce yaptım. İlk hamileliğimde 20 kilo, ikinci hamileliğimde 15 kilo aldım.

Mehmet Ali Güney – 8 Ayda 34 Kilo Verdi

Mehmet Ali Güney – 8 Ayda 34 Kilo Verdi

–          Mehmet Ali, kendinden ve kilo alma sürecinden bahseder misin? Ben 22 yaşımdayım, üniversite öğrencisiyim. Kendimi hatırladığımdan beri hep kilolu bir çocuktum. Yani yemek için yaşayan biriydim : ). Şimdi doğru beslenmeyi Gizem Hanım sayesinde öğrenerek yaşamak için yiyenlerden oldum.Hala yemeklerden aynı zevki alıyorum sadece doğru ve düzenli besleniyorum.

devamını okuyun
twitter
banner
banner
E-Diyetisyen.com; Diyetisyen Gizem Şeber ve Diyetisyen Serkan Tutar'ın yönetiminde 2008 yılından bu yana hizmetinizdedir.
Diyetisyen ücretleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

İletişim ve Bilgiler

Dyt. Gizem Şeber: Aydede Cd. Koray Apt. No:16 Kat:3 Daire:6
Taksim Beyoğlu, Istanbul
Dyt. Serkan Tutar: Aydede Cd. Baylan Apt. No:11 Kat: 2 D: 8 Taksim / İstanbul

Sosyal Ağlar

Popüler Kategoriler

Her hakkı saklıdır. Site içerisindeki tüm makaleler ve scriptler izin almadan kullanılamaz. © Copyright 2008 - 2012
www.e-diyetisyen.com web sitesinin içeriği bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup, tıbbi teşhis ve tedavi özelliği taşımaz.
Tasarım & Yazılım & SEO : digibase
Önceki yazıyı okuyun:
basari3
Mehmet Ali Güney – 8 Ayda 34 Kilo Verdi

-          Mehmet Ali, kendinden ve kilo alma sürecinden bahseder misin? Ben 22 yaşımdayım, üniversite öğrencisiyim. Kendimi hatırladığımdan beri hep kilolu bir...

Kapat