BİZE ULAŞIN

  6 Ayda 32 Kilo Veren Lale Tokatlı’nın Hikayesi

  Ben Lale Tokatlı. 38 yaşındayım. Yaklaşık 10 yıldır fazla kilolarla mücadele ediyorum. 9 yıl önce ilk doğumumu yaptım. İkinci doğumumu 1 yıl önce yaptım. İlk hamileliğimde 20 kilo, ikinci hamileliğimde 15 kilo aldım.

  1)Lale Hanım, kendinizden ve kilo alma sürecinizden bahseder misiniz?

  Ben Lale Tokatlı. 38 yaşındayım. Yaklaşık 10 yıldır fazla kilolarla mücadele ediyorum. 9 yıl önce ilk doğumumu yaptım. İkinci doğumumu 1 yıl önce yaptım. İlk hamileliğimde 20 kilo, ikinci hamileliğimde 15 kilo aldım.

  2)Daha önce zayıflamayı denemiş miydiniz? Eğer denediyseniz hangi metotları?

  Serkan Bey’le tanışmadan önce birçok kez diyet yaptım. Genellikle televizyondan, gazetelerden aldığım diyet listelerini uyguladım ve 4-5 kilo verdim, fakat diyeti bırakınca tekrar fazlasıyla kiloları geri aldım.

  3)Zayıflamaya ne zaman ve neden karar verdiniz?

  Artık fazla kilolarım günlük hayatımı zorlaştırmaya başlamıştı. Ayrıca beğendiğim kıyafetleri giyemiyordum ve bu kilolarımdan ebediyen kurtulmaya karar verdim. Profesyonel bir yardım almalıydım.

  4)Serkan Bey’le çalışmaya nasıl karar verdiniz?

  Serkan Bey’e www.e-diyetisyen.com web sitesinden ulaştım. Başarı hikayeleri kısmında gördüğüm hastalardan etkilenerek gelmek istedim.

  5)Kilo verme sürecinizden bahseder misiniz?

  6 ayda 32 kilo verdim. İnanılması güç ama bu süreçte pek zorlanmadım. Hatta bazen fazla yiyorum diye düşündüm. En önemlisi düzenli yemek yemeye başladım. Diyet yapmadan önce, yemek saatlerimin yanlış olduğunu anladım. Serkan Bey’in tavsiyelerini aynen uyguladım ve sonuç mükemmeldi.

  6)Hiç motivasyonunuzu kaybettiğiniz anlar oldu mu? Bu süreci nasıl aştınız?

  Motivasyonumu kaybettiğim anlar tabii ki oldu. Çünkü birçok insan gibi tatlı yemeyi seven bir insanım. Bu süreçte Serkan Bey devreye girdi ve motivasyonumu tekrar sağladı. Tatlı ihtiyacıma göre diyeti düzenledi.

  7)Diyet süresince herhangi bir bitkisel destek veya ilaç kullandınız mı?

  Diyet sürecinde herhangi bir yardımcı bitkisel ya da medikal preperat kullanmadım. Hatta hala egzersiz bile yapmadım. En ilginç olanı da buydu, egzersiz yapmadan tüm kilolarımdan kurtuldum.

  8)Zayıflamak isteyenlere ne önerirsiniz?

  Zayıflamak isteyenler kesinlikle profesyonel yardım almalılar. Bunu şiddetle tavsiye ediyorum. Gerçekten diyetin kişiye özel olduğunu anladım. Serkan Bey hastasını çok iyi tanıyor ve ona göre yönlendirmeler yapıyor. Elinize sadece bir diyet listesi tutuşturup sizi yollamıyor. Sizin isteklerinize göre size özel program yapıyor, bu çok faydalı. Diyet yapmaya karar verenlere kesinlikle tavsiye ederim.

  9)Sağlıklı kiloda olmak yaşamınıza neler kattı?

  Sağlıklı kiloda olmak öncelikle özgüvenimi geriye getirdi. İstediğim kıyafetleri rahatça giyebiliyorum. Hareket kabiliyetim kesinlikle arttı. En önemlisi kendimi daha sağlıklı, daha güzel hissediyorum.

  10)Eklemek istediğiniz bir konu var mı?

  Serkan Bey’e bana 6 ay sabırla katlandığı için ömür boyu kullanacağım faydalı tavsiyelerde bulunduğu için samimi ve güler yüzlülüğü için içtenlikle teşekkür ederim.