BİZE ULAŞIN

  11 Ayda 22 Kilo – Nihan Hançer

  Kendinizden ve kilo alma sürecinizden bahseder misiniz?

  Nihan Hançer 34 yaşındayım , hayatımın hiç bir döneminde zayıf olmadım. özellikle son 10 senedir işim gereği hareketsiz yaşıyorum ve metabolizmam gittikçe hızını yitirdi 🙂

  Daha önce zayıflamayı denemiş miydiniz? Eğer denedi iseniz hangi metotları?

  Kendi başıma denediğim zayıflama yöntemlerim oldu; az yemek, spor yapmak gibi ancak başarılı olamadım. 7 sene kadar önce bir uzman yardımı almaya çalıştım , matbu bir diyet listesini uzun süreli uygulayamadım dolayısıyla da başarısızlıkla sonuçlanan bir girişim oldu.. sürekli aynı yemekleri görmekten ve yemektense şişman kalmayı tercih ettim 🙂

  Zayıflamaya ne zaman ve neden karar verdiniz?

  Uzun süredir nefes alamamaktan , yürüyememekten, kas ve eklem ağrılarımdan şikayetçiydim ama tartı üzerinde 80 kg olduğumu gördüğümde net kararımı verdim.

  Serkan Bey’le çalışmaya nasıl karar verdiniz?

  Profesyonel destek almaya karar verdikten sonra kendim bir araştırma içerisine girdim özellikle benim yaşadığım sorunları yaşayan insanların yorumlarını başarı hikayelerini okudum. Serkan beyle çalışan herkesin yorumları olumluydu ve bu süreçte Serkan beyin kendilerine sürekli destek olduğundan bahsediyorlardı. yani burada kişisel bir destek de söz konusuydu ki bu destek benim için çok önemliydi.

  Kilo verme sürecinizden bahseder misiniz?

  Bir yıllık süre içerisinde 25 kg verdim. Bu süre içerisinde Serkan bey haftalık olarak ölçümlerime göre yemek listeleri hazırladı. Bu nedenle de programa uymakta zorluk yaşamadım. Sürekli değişen bir yemek tablonuz olduğu için iş daha keyifli bir hale geliyor. Bir süre sonra nasıl doğru besleneceğinizi öğrenmiş oluyorsunuz. Bu konuda da Serkan bey size destek oluyor, size haftalık programınızı verirken nerede hata yaparsanız nasıl düzelteceğinizi ya da alternatif kullanabileceğiniz durumları da belirterek yönlendiriyor.
  Zor ve inatçı bir metabolizmam var. Başlarda bir hafta kilo veriyorsam bir hafta sabit kalıyordum. Benim Serkan beyle ilk görüşmemde belirttiğim hedef kilom yoktu sadece sağlıklı yaşayabilmek istediğimi bunun için de bir yıl kendime süre tanıdığımı ifade etmiştim. Bu nedenle açıkçası ben motivasyonumu hiç yitirmedim vazgeçmeyi hiç düşünmedim hatta çevremden gelen olumsuz tepkilere telkinleri kendim verdim diyebilirim.

  Diyet süresince herhangi bir bitkisel destek veya ilaç kullandınız mı?

  Diyet süresince hiçbir dönemde ilaç ya da destek kullanmadım. Hatta spor bile yapmadan sadece diyet listeme uyarak kilo verdim.

  Zayıflamak isteyenlere ne önerirsiniz?

  Kesinlikle bu bir süreç işi kısa sürede büyük kilolar vermek hedefleri olmamalı. Yapılacak olan diyeti yaşam biçimi haline getirmeleri gerekiyor ve bu konuda kesinlikle profesyonel bir destek alınmalı. Ben bu konuda Serkan beyden destek aldığım için şanslı olduğumu düşünüyorum. Vazgeçmemek ve sabır gerektiriyor. Tüm dış seslere kulaklarınızı kapayınız.

  Sağlıklı kiloda olmak yaşamınıza neler kattı?

  Hayatım boyunca hiç olmadığım kadar sağlıklıyım öncelikle. İstediğim kıyafetleri giyebilmek ve en önemlisi seçebilmek bunları yaşamak çok keyifli. Ayrıca etrafınızdan gelen övgüler, başarınızın takdir edilmesi inanılmaz gururunuzu okşuyor.

  Eklemek istediğiniz bir konu var mı?

  Serkan beye; bana verdiği destek , güven , sabır için bana doğru beslenmeyi öğrettiği için, hayatımı tamamen değiştirmeme yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum.